REKLAMA

PIŁKA NOŻNA: 200 policjantów zabezpieczy derby Rzeszowa (FILM)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowscy policjanci przygotowują się do meczu Stali Rzeszów z Resovią. Zdaniem funkcjonariuszy może dojść do starć chuliganów. – Wiemy, jak reagować – twierdzą policjanci.

c

foto: archiwum rzeszow24.pl

81. derby zostaną rozegrane 12 października na Stadionie Miejskim, na którym swoje ligowe spotkania rozgrywa Stal. Przewiduje się, że na stadionie pojawi się około dwa tysiące kibiców. 723 bilety mają trafić do sympatyków Resovii, reszta należy do Stalowców.

Stadion rzeszowskiej Stali wyposażony jest w 68 kamer. Ich zadaniem – odpukać, jest nagrywanie agresywnych zachowań kibiców obu drużyn celem łatwiejszej identyfikacji.

Czujność zachowają również funkcjonariusze, którzy mecz spędzą przed wejściem na arenę. W przypadku, gdy ochroniarze nie poradzą sobie z chuligaństwem na trybunach, policjanci będą zmuszeni wejść na stadion.

W pomoc przy zabezpieczeniu derbów zaangażowani zostaną policjanci wielu wydziałów – do walki z przestępczością pseudokibiców, ruchu drogowego, wywiadowczo-interwencyjnego oraz dochodzeniowo-śledczego.

Początek spotkania 12 października o godz. 15:00. Tradycyjnie, kibice Resovii w przemarszu dotrą na stadion rywali. Spotkanie zaplanowali na godzinę 13:20 na parkingu przy basenach ROSiRu. Na Stadiom Miejski pójdą w eskorcie policji.

Ostatnie derby, które odbyły się w kwietniu, w stosunku 3:0 zwyciężyła Stal. Mecz rozegrano na stadionie Resovii. Wówczas obyło się bez kibicowskich występków. Miejmy nadzieję, że porachunki chuliganów nie zepsują sportowego święta w Rzeszowie, na które czeka wielu prawdziwych fanów piłki nożnej.

(az)

04-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)