REKLAMA

Pikieta kolejarska tuż przed wyborami prezydenckimi!

SANOK / PODKARPACIE. Cztery dni przed wyborami prezydenckimi pod Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie odbędzie się pikieta protestacyjna zwołana przez kolejarskie związki zawodowe. Walczący o rozkłady jazdy dające realne szanse na renesans przewozów pasażerskich mówią o zignorowaniu ich postulatów przez władze województwa.

1 stycznia br. przestały funkcjonować niektóre linie kolejowe zawieszone przez Urząd Marszałkowski. Reakcja środowiska kolejarskiego była natychmiastowa. Na 23 stycznia zwołano pikietę pod siedzibą władz Podkarpacia. W międzyczasie nawiązano wypracowano jednak strategię współpracy celem przywrócenia połączeń, które miały się opierać na optymalnym rozkładzie jazdy, dającym realne szanse na przyciągnięcie podróżnych i stworzenie alternatywy dla transportu drogowego. Pikieta została zatem odwołana.

Ostatecznie, od 1 maja zamknięte od początku roku linie zostaną ponownie uruchomione. Kontrowersje wzbudziły jednak zaproponowane rozkłady jazdy. Brak porozumienia na tym polu spowodował, że pikieta protestacyjna jednak się odbędzie.

Demonstrację zaplanowano na 6 maja o godzinie 11:00, a więc cztery dni przed wyborami prezydenckimi.

1

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Czy fatalny rozkład jazdy pogrzebie planowaną próbę reaktywacji kolei?

RADNY ZUBA DO EUROPOSŁA DUDY: Walczmy o kolejarzy, tak jak o górników! (FILM, ZDJĘCIA)

źródło: materiały nadesłane

27-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)