REKLAMA

Pijany motorowerzysta zatrzymany pod budką z lodami. Miał ponad 2 promile

PODKARPACIE. Tylko w ostatni weekend łańcuccy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec kierowców, którzy na „podwójnym gazie” postanowili prowadzić pojazd. W obydwu przypadkach nietrzeźwi kierujący mieli ponad 2 promile alkoholu. W takim stanie jeden z nich udał się na lody.

361-148560_1_1
Foto: policja.pl

W niedzielę przed godziną 13:00 dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o pijanym kierowcy w Żołyni. Jadącego „zygzakiem” motorowerzystę zauważyli inni uczestnicy ruchu. Gdy kierujący jednośladem zatrzymał się pod budką z lodami, świadkowie zdarzania uniemożliwił mu dalszą jazdę i o całym zajściu powiadomili policję. Kierującym okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Rakszawa. Mężczyzna był pijany. Urządzenie pomiarowe wykazało ponad 2 promile alkoholu.

W piątek, tuż po godzinie 15:30 w miejscowości Wola Dalsza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego iveco, który podczas jazdy nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że nie jest to jedyne przewinienie kierowcy. Od 46-letniego mieszkańca Żołyni, policjanci wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu.

Obu mężczyznom za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Źródło: KPP Łańcut

30-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pijany-motorowerzysta-zatrzymany-pod-budka-z-lodami-mial-2-promile-7217-00r2kc