REKLAMA

Pijany mieszkaniec Łańcuta chciał przekupić policjantów – jest akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie skierowała akt oskarżenia do sądu przeciwko mieszkańcowi Łańcuta. Próbował on wręczyć policjantom łapówkę podczas kontroli drogowej, by ci odstąpili od swoich czynności.

money-1386316_960_720

Foto: Pixabay.com

W dniu 16 sierpnia 2018 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie pełnili służbę patrolową na terenie Łańcuta w rejonie przejazdu kolejowego. Około godziny 22:25 funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Renault Scenic jadący w ich stronę. Jego kierowca na widok oznakowanego radiowozu zjechał na parking. Mężczyzna wysiadł z samochodu, przeszedł na drugą stronę jezdni i udał się w kierunku przejazdu kolejowego.

Policjanci podjęli decyzję o wylegitymowaniu mężczyzny. W trakcie czynności wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Funkcjonariusze postanowili przeprowadzić badanie alkomatem. Kierowca wskazanego pojazdu zaproponował wówczas policjantom wręczenie korzyści majątkowej w kwocie 2000 złotych w zamian za odstąpienie od realizacji czynności służbowych.

Funkcjonariusze poinformowali dyżurnego KWP w Rzeszowie o zdarzeniu. Na miejsce przybyła ekipa z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie, która wykonała dalsze czynności procesowe. Badanie w Komendzie Policji w Łańcucie potwierdziło, że mężczyzna kierując pojazdem Renault Scenic znajdował się pod wpływem alkoholu.

53-latkowi przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 229 § 3 k.k. – skłanianie osoby do przyjęcia korzyści majątkowej. Sprawca przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

16-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)