REKLAMA

Pijany mężczyzna topił się w stawie. Znieważył ratujących go funkcjonariuszy!

REGION. Kolbuszowscy policjanci wraz ze strażakami i ratownikami medycznymi interweniowali w miniony piątek w Przedborzu, w związku ze zgłoszeniem o topiącym się w stawie mężczyźnie. Krzyki 60-latka usłyszeli okoliczni mieszkańcy, którzy ruszyli mu z pomocą i wezwali na miejsce służby. Wyciągnięty z wody mężczyzna był pijany i agresywny w stosunku do funkcjonariuszy oraz ratowników.

303-187043

Foto: Podkarpacka Policja

Zgłoszenie o topiącym się w stawie w Przedborzu mężczyźnie policjanci otrzymali w piątek około godziny 20:30. Funkcjonariusze natychmiast pojechali do Przedborza, gdzie strażacy z pomocą okolicznych mieszkańców wyciągali już z wody 60-letniego mieszkańca gminy Kolbuszowa.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna prawdopodobnie przechodził obok stawu i wpadł do wody. Jego krzyki usłyszeli okoliczni mieszkańcy, którzy ruszyli mu z pomocą i wezwali na miejsce służby ratunkowe.

60-latek został wyciągnięty na brzeg. Był pijany i zachowywał się bardzo agresywnie w stosunku do udzielających mu pomocy strażaków, ratowników medycznych i policjantów, wyzywając ich słowami wulgarnymi i odgrażając. Mieszkaniec gminy Kolbuszowa trafił do izby wytrzeźwień.

Mężczyzna odpowie przed sądem za znieważenie ratowników i funkcjonariuszy, którzy nieśli mu pomoc. W sprawie trwa postępowanie. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego ustawodawca przewiduje karę do roku pozbawienia wolności.

Źródło: Podkarpacka Policja

03-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pijany-mezczyzna-topil-sie-w-stawie-zniewazyl-ratujacych-go-funkcjonariuszy-5159-00r2kc