REKLAMA

Pijany kursant chciał zdawać egzamin na prawo jazdy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci interweniowali w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Na miejscu okazało się, że jeden z kursantów przystąpił do egzaminu …nietrzeźwy. Alkohol poczuł od niego egzaminator, który przerwał dalszą jazdę kursanta i zawiadomił policjantów.

 

Wczoraj, policjanci zostali zawiadomieni przez egzaminatora z Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Kierowców, że jeden z kursantów przystąpił do egzaminu będąc najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. 34-letni mieszkaniec Stalowej Woli zdawał egzamin na kategorię prawa jazdy CE uprawniającą do prowadzenia pojazdów ciężarowych z naczepą. Mężczyzna zakończył ćwiczenia na placu manewrowym. Jednak do dalszej części egzaminu już nie przystąpił, gdyż egzaminator wyczuł od niego alkohol. Przerwał egzamin i zawiadomił policjantów.

Interweniujący na miejscu funkcjonariusze drogówki sprawdzili trzeźwość wskazanego mężczyzny. Okazało się, że przystąpił do egzaminu pijany. Alkomat wyświetlił wynik ponad promila alkoholu w organizmie kursanta. Mężczyzna nie tylko nie uzyska nowej kategorii, ale również utraci posiadane uprawnienia. Grozi mu również kara do 2 lat pozbawienia wolności.

23-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pijany-kursant-chcial-zdawac-egzamin-na-prawo-jazdy