REKLAMA

Pijany kierowca spowodował kolizję. Grozi mu 2 lata

RZESZÓW. 2 lata pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy grozi mężczyźnie, który na ulicy Nowowiejskiej w Rzeszowie, podczas wymijania, zderzył się z peugeotem. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 39-letniego kierowcy hondy ponad 3 promile alkoholu.

3RT1Sm_1

Do zdarzenia doszło w piątek, po godz. 23. Jak wstępnie ustalili policjanci rzeszowskiej drogówki, kierujący hondą, 39-letni mieszkaniec Rzeszowa, na ulicy Nowowiejskiej, podczas wymijania zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z peugeotem. Na szczęście 24-letnia mieszkanka Krosna, która kierowała peugeotem, nie odniosła obrażeń.

Okazało się za to, że 39-letni kierowca hondy był kompletnie pijany. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. W związku z tym policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za wykroczenie polegające na spowodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

źródło: KMP Rzeszów

07-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.