REKLAMA

Pijany kierowca dwukrotnie jechał na czołówkę. Został zatrzymany przez dowódcę WOT

PODKARPACIE. Pijany kierowca o mały włos doprowadziłby do kolizji z innymi pojazdami. Dowódca podkarpackich terytorialsów wracając służbowo z Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Trzciańcu wraz z kierowcą zachowali czujność i zatrzymali pijanego kierowcę, który próbował uniknąć odpowiedzialności karnej.

29 kwietnia około godz. 16.30 w m. Stara Bircza kierujący pojazdem marki opel, będąc pod wpływem alkoholu przemieszczał się drogą krajową 28 w kierunku Birczy. Kierowca swoim zachowaniem na drodze przykuł uwagę powracającego służbowo z OSG w Trzciańcu płk. Dariusza Słoty – dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mieszkaniec gminy Bircza zachowywał się podejrzanie na drodze, jechał głównie lewym pasem ruchu usuwając się jadącym pojazdom z naprzeciwka w ostatniej chwili, doprowadzając prawie dwukrotnie do czołowego zderzenia. Dowódca podkarpackich terytorialsów podejrzewając prowadzącego pojazd o stan nietrzeźwości, zareagował zajeżdżając mu drogę. Następnie wyłączył samochód, odebrał kluczyki kierowcy i zawiadomił policję z Posterunku Policji w Birczy. Po przyjeździe patrolu okazało się, że mężczyzna ma 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zatrzymany kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie i stwarzał poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. To nasz obywatelski obowiązek, każdy człowiek powinien się w ten sposób zachować i nie dopuścić do dalszej jazdy nietrzeźwego kierowcy – skutki mogły być tragiczne – mówi płk Dariusz Słota.

***

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku.


zdjęcie: 3. PBOT

kpt. Witold Sura
rzecznik prasowy 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego

źródło: materiały nadesłane

01-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)