REKLAMA

Pijany kierowca autobusu MKS zasnął za kierownicą

RZESZÓW. W poniedziałek, 11 sierpnia zatrzymano nietrzeźwego kierowcę MKS-u. Zasnął nad kierownicą przed sygnalizacją świetlną. 

policja-rzeszów5

 

ZDJ.: KWP

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, wczoraj późnym wieczorem dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zawiadomił mężczyzna, zdziwiony zachowaniem kierowcy autobusu MZK linii nr 207. Mężczyzna mówił, że na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Rejtana, przed sygnalizatorem stał autobus MKS. Kierowca spał za kierownicą. Mężczyzna podszedł do autobusu, by obudzić kierowcę. Kiedy to zrobił, poczuł od niego silną woń alkoholu.

Policjanci natychmiast sprawdzili trasę linii 207, ale autobusu na trasie nie było. Pojechali do dyspozytora, który próbował dodzwonić się do kierowcy autobusu, ten jednak nie odbierał.

Około godziny 23.30 do dyżurnego komendy miejskiej zadzwonił człowiek, który widział na ul. Morgowej uszkodzony znak drogowy. Policjanci pojechali tam i dojeżdżając na Morgową, na ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego zauważyli poszukiwany autobus.

Z
a kierownicą siedział 60-letni kierowca, mieszkaniec Rzeszowa. Miał w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i osadzili go w izbie wytrzeźwień.

Trwa postępowanie w tej sprawie, według wstępnych ustaleń kierowca nie woził wczoraj pasażerów.

Źródło: KWP

12-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pijany-kierowca-autobusu-mks-zasnal-za-kierownica