REKLAMA

Pijany funkcjonariusz SOP z bronią w rzeszowskim lokalu! (WIDEO)

|

Pijany funkcjonariusz SOP z bronią w rzeszowskim lokalu! (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W nocy z 27 na 28 czerwca br. w Rzeszowie był obecny premier Mateusz Morawiecki. Jak informuje TVN24, w tym czasie z ponad 2 promilami alkoholu we krwi do izby wytrzeźwień w Rzeszowie odwieziono uzbrojonego funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa. Tłumaczył on, że był “w czasie wolnym od służby”.

SOP

Foto: Gazeta Plus / YouTube, screenshot

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się w Rzeszowie w nocy z 27 na 28 czerwca na posiedzeniu wojewódzkiego sztabu zarządzania kryzysowego. Było ono związane z sytuacją powodziową na Podkarpaciu. Za bezpieczeństwo premiera, jak podczas każdej oficjalnej wizyty, odpowiadała nie tylko ochrona bezpośrednia, ale też grupa przygotowawcza.

Według źródeł TVN24, tej samej nocy jeden z funkcjonariuszy SOP z grupy zabezpieczającej wizytę premiera na Podkarpaciu, bawił się w jednym z rzeszowskich lokali. Funkcjonariusz ten miał być uzbrojony. Na miejsce wezwano policję, a mężczyznę z dwoma promilami we krwi odwieziono do izby wytrzeźwień.

Rzecznik SOP, ppłk Bogusław Piórkowski w rozmowie z TVN24 tłumaczył, że “funkcjonariusz był w czasie wolnym od służby”. Komendant SOP zlecił wszczęcie postępowania dyscyplinarnego.

Inni funkcjonariusze, z którymi rozmawiali dziennikarze TVN24 podkreślali, że wyjście do baru z bronią służbową jest skrajną nieodpowiedzialnością. Według nich zatrzymany funkcjonariusz był wówczas w delegacji i nawet mimo braku wykonywania w danym momencie obowiązków służbowych, nie miał prawa wychodzić do miasta bez zdania broni i radiostacji.

Źródło: tvn24.pl

Wideo: Gazeta Plus / YouTube

04-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pijany-funkcjonariusz-sop-z-bronia-w-rzeszowskim-lokalu-wideo-8489-00r2kc