REKLAMA

PODKARPACIE. Pijany 21-latek za kierownicą. Nie żyje 18-letnia pasażerka

PODKARPACIE. Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 21-latek. Jest podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęła 18-letnia pasażerka. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, w Pilźnie. Policjanci ustalili, że kierujący alfa romeo był nietrzeźwy, miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj, Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 21-letniego mieszkańca gminy Pilzno. Jest podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wypadek miał miejsce w sobotę 20 marca, w Pilźnie w powiecie dębickim. 21-latek kierujący alfa romeo, stracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do jego wielokrotnego dachowania. Pasażerka pojazdu, 18-letnia mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego doznała licznych obrażeń. Przewieziona do rzeszowskiego szpitala, po kilku godzinach zmarła.

Kierujący pojazdem został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało ponad 1,7 promila.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.


foto: policja.pl / zdjęcie poglądowe

źródło: KPP Dębica

23-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.