REKLAMA

Pijani bracia kierowali motocyklem niedopuszczonym do ruchu

BŁAŻOWA GÓRNA / PODKARPACIE. Przed sądem odpowiedzą dwaj bracia, którzy w niedzielę kierowali tym samym motocyklem. Jeden z nich – 23-latek, przewrócił się na motocyklu, drugiego dwie godziny później do kontroli zatrzymali policjanci w Błażowej Górnej. Obaj mężczyźni byli pijani. Motocykl nie był dopuszczony do ruchu. Młodszy z braci dodatkowo odpowie za złamanie zakazu sądowego.

361-148560

Foto: policja.pl

W niedzielę przed godziną 19:00 policjanci interweniowali w gminie Błażowa. Jak ustalili policjanci, 23-letni mężczyzna, jadąc motocyklem marki Honda typu cross, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i się przewrócił. Rannego mężczyznę do domu przewieźli znajomi. Tam pierwszej pomocy udzieliła mu załoga pogotowie ratunkowego.

Okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Nie miał on uprawnień do kierowania, a motocykl nie był zarejestrowany, ani ubezpieczony.

Dwie godziny później policjanci z komisariatu, zatrzymali do kontroli kolejnego motocyklistę. Okazało się, że był to 22-letni brat mężczyzny, który uczestniczył we wcześniejszym zdarzeniu. Mężczyzna kierował tym samym motocyklem. Badanie wykazało u niego 2,1 promila. On również nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości, dodatkowo młodszy z nich odpowie jeszcze za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów.

Źródło: Podkarpacka Policja

25-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pijani-bracia-kierowali-motocyklem-niedopuszczonym-do-ruchu-2518-00r2kc