REKLAMA

Pijana matka opiekowała się niemowlakiem

PODKARPACIE. Jarosławscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej matki, która zajmowała się swoim 6-tygodniowym niemowlakiem. 33-latka miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie życia bądź zdrowia, grozić jej będzie kara nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego w piątek około godz. 20, zostali wezwani do jednego z mieszkań w Jarosławiu, z którego słychać było płacz małego dziecka. Na miejscu policjanci zastali płaczące niemowlę i matkę, która w tym czasie oglądała telewizor. Od kobiety czuć było alkohol. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 33-latka miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie zajmowała się swoim 6-tygodniowym dzieckiem.

Niemowlak został zabrany do szpitala. Sprawa nietrzeźwej matki zostanie przesłana do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie. Jeżeli okaże się, że kobieta swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzyła realne zagrożenie dla życia lub zdrowia dziecka, może jej grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

baby-2387661_960_720

 

KPP Jarosław

01-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pijana-matka-opiekowala-sie-niemowlakiem-00e8po-9754