REKLAMA

Pięściarz Stali Rzeszów z medalem mistrzostw Polski! (WIDEO)

|

Pięściarz Stali Rzeszów z medalem mistrzostw Polski! (WIDEO)

Karol Zieliński zdobył brązowy medal mistrzostw Polski seniorów w boksie olimpijskim. Pięściarz Stali Rzeszów walczył w wadze ciężkiej.

Przechwytywanie_1

Foto: YouTube / kanał: bokserorg

W Opolu od 24 do 29 listopada odbywały się 90. mistrzostwa Polski w boksie. Zawodnik Stali Rzeszów, Karol Zieliński sięgnął po brąz w wadze ciężkiej.

Pięściarz z Rzeszowa rozpoczął te zawody od walki z medalistą mistrzostw Polski Bartłomiejem Krasuskim. Karol Zieliński pokonał swojego rywala na punkty. W drugiej rundzie zawodnik rzeszowskiej Stali wygrał z Adrianem Wróblewskim, po tym, jak sędziowie zgłosili niezdolność Wróblewskiego do dalszej walki.

W półfinale Zieliński zmierzył się z byłym mistrzem Europy federacji EBU, Mateuszem Masternakiem. Początek Karola był obiecujący, ale później to Masternak kontrolował przebieg pojedynku i skończył go przed czasem.

Brąz Karola Zielińskiego to pierwszy medal mistrzostw Polski dla Stali Rzeszów od 1983 roku. Wówczas po srebro w wadze półśredniej (do 67 kilogramów) sięgnął Aleksander Brydak.

 

01-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

piesciarz-stali-rzeszow-z-medalem-mistrzostw-polski-wideo-9572-00r2kc