REKLAMA

Pies pogryzł 7-latkę

PRZEWORSK / PODKARPACIE. Na prywatnej posesji bawiła się czwórka dzieci. Nagle na teren posesji wbiegł pies, który zaatakował 7-letnią dziewczynkę. Dziecko z obrażeniami trafiło do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

attention-2941711_960_720

Foto: Pixabay.com

Wczoraj około godz. 10, dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pogryzieniu dziecka przez psa w jednej z miejscowości w gminie Przeworsk. Na miejsce pojechał policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, że na prywatnej posesji bawiło się czworo dzieci w wieku 2, 5, 7 i 8 lat. Dzieci przebywały pod opieką osoby dorosłej – matki trójki z nich. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na posesję wbiegł nagle pies z sąsiedztwa i zaatakował 7-letnią dziewczynkę.

Dziecko z obrażeniami zostało przetransportowane do szpitala w Rzeszowie. Z uwagi na doznane urazy pozostało na dalszym leczeniu. Na szczęście życiu 7-latki nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze ustalili właściciela psa. Zwierzę było szczepione przeciw wściekliźnie. W sprawie zostaną przeprowadzone czynności w kierunku z art. 160 kodeksu karnego tj. narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w toku prowadzonego postępowania.  

Źródło: Podkarpacka Policja

11-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pies-pogryzl-7-latke-5134