REKLAMA

Pierwszy dzień wiosny. Podkarpaccy policjanci apelują do młodych, by zostali w domach!

PODKARPACIE. 21 marca to tradycyjnie pierwszy dzień wiosny, nazywany głównie przez dzieci i młodzież „dniem wagarowicza”. Ten dzień jest szczególnie kojarzony z zabawą, spacerami i spotkaniami ze znajomymi. Jednak w obecnej sytuacji podkarpaccy policjanci apelują do młodych osób, jak i ich opiekunów o stosowanie się do zaleceń i pozostanie w domach.

303-205744

Foto: Podkarpacka Policja

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny wypada 21 marca. Tego samego dnia wypada również „dzień wagarowicza”. Pomimo tego, że jest to dzień wolny od zajęć szkolnych, dla wielu osób jest to okazja do spotkania się ze znajomymi.

Jednak w obliczu panującej epidemii koronawirusa, policjanci apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń, które mówią szczególnie o tym, że nie należy przebywać w dużych skupiskach ludzi. Warto podejść do tematu odpowiedzialnie i pozostać w domu.

W obecnej sytuacji jakiekolwiek spotkania w większym gronie mogą nieść poważne zagrożenie dla samych uczestników oraz ich otoczenia. Policjanci podczas swojej służby będą patrolowali ulice i miejsca, w których głównie gromadzi się młodzież. W przypadku uporczywie rażących zachowań, funkcjonariusze będą wyciągali odpowiednie konsekwencje.

Apelujemy zarówno do dzieci jak i ich opiekunów o rozwagę, gdyż nieodpowiedzialne zachowanie w obecnej sytuacji może nieść ze sobą realne i groźne konsekwencje dla zdrowia – informują policjanci z Podkarpacia.

Źródło: Podkarpacka Policja

21-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pierwszy-dzien-wiosny-podkarpaccy-policjanci-apeluja-do-mlodych-by-zostali-w-domach-6956-00r2kc