REKLAMA

Pierwszy dzień egzaminu końcowego gimnazjalistów (ODPOWIEDZI)

PODKARPACIE/RZESZÓW. Blisko 23. tys gimnazjalistów z Województwa Podkarpackiego zmierzyło się dziś z egzaminem końcowym. Uczniowie mają już za sobą sprawdzian z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego. Poniżej znajdziesz odpowiedzi.

egzamin

Pierwsza część dzisiejszego sprawdzianu dotyczyła historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie mieli na jego rozwiązanie 60 minut. Kolejną częścią dzisiejszego egzaminu był język polski i tu do dyspozycji gimnazjalistów było około 90 minut. Opinie na temat tegorocznych egzaminów końcowych wśród gimnazjalistów były podzielone. W części z języka polskiego gimnazjaliści musieli zmierzyć się z rozprawką. Temat brzmiał “Ciekawość – ułatwia czy utrudnia życie?”. Pracę można było zilustrować dowolnymi przykładami z literatury.

Jutro przed gimnazjalistami druga część sprawdzianu. Tym razem zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą. Start o godz. 09:00

Wyniki egzaminu będą brane pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Poznamy je 18 czerwca 2014 roku.

Odpowiedzi są już dostępne na stronie Centralnej Komisji Edukacyjnej:

http://www.cke.edu.pl/

ZDJ.: sxc.hu

23-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pierwszy-dzien-egzaminu-koncowego-gimnazjalistow-odpowiedzi