REKLAMA

Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Polsce! (WIDEO)

|

Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Polsce! (WIDEO)

POLSKA. W Poznaniu potwierdzono pierwszy przypadek śmiertelny w wyniku zakażenia koronawirusem. Wiceprezydent Poznania poinformował, że zmarła 57-letnia kobieta zakażona wirusem SARS CoV-2.

Przechwytywanie_58

Foto: Miasto Poznań / Facebook

Pierwszą ofiarą koronawirusa w Polsce jest 57-letnia kobieta, która w niedzielę (8 marca br.) trafiła do szpitala miejskiego im. Strusia w Poznaniu. Wcześniej znajdowała się na oddziale chorób wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Puszczykowie. Zarażona miała kontakt ze znajomą, która wróciła z Włoch.

57-latka cierpiała na liczne schorzenia, przyjmowała leki immunosupresyjne. Zakażona koronawirusem miała wcześniej kontakt między innymi z członkami rodziny, znajomymi, pacjentami i lekarzami szpitala w Puszczykowie. Wszyscy są objęci kwarantanną domową. Mąż i córka kobiety są jednymi z zarażonych koronawirusem.

Łącznie w kraju jest zarażonych 47 osób, na Podkarpaciu liczba zarażonych to 3 osoby.

Na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 607 osób, dla 146 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 12 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 97 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem.

Około godziny 10:00 odbył się briefing prasowy wojewody podkarpackiego Ewy Leniart oraz podkarpackiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego Adama Sidora. Dwie nowe zarażone osoby to mężczyźni – jeden w wieku około 60. roku życia, a drugi około 65. roku życia. Jeden z zarażonych przebywa w szpitalu w Łańcucie, a drugi w Leżajsku.

Stan osoby zarażonej przebywającej w Łańcucie jest dobry, natomiast stan mężczyzny przebywającego w Leżajsku jest bardziej poważny. Obie osoby prawdopodobnie miały kontakt z obywatelami Niemiec.

Źródło: red., Miasto Poznań / Facebook, rzeszow.uw.gov.pl

12-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pierwsza-smiertelna-ofiara-koronawirusa-w-polsce-7346-00r2kc