REKLAMA

Pieniądze na remont parku przy Rycerskiej i psi park

Na wtorkowej sesji Rady Miasta podjęto decyzję odnośnie parku przy ulicy Rycerskiej. Miasto dopłaci do remontu brakujące pół miliona złotych. Poruszono też kwestię parku dla czworonogów.

trees-2089857_1920

Foto: Pixabay.com

Przetarg, który ogłoszono w czerwcu został unieważniony, ponieważ wszyscy wykonawcy żądali więcej pieniędzy, niż przewidywał budżet. 7 sierpnia miasto ponownie szukało firmy, która dokona renowacji. Oferty otwarto 22 sierpnia.

Miasto przewidziało na remont parku 3,7 miliona złotych. Ta kwota okazała się jednak za niska. Miasto dołoży do niej 500 tysięcy złotych. Zadecydowali o tym radni, którzy na wtorkowej sesji, stwierdzili, że inwestycja jest potrzebna.

Wykonawcą prac została firma Garden Designers z Lublina. Do jej zadań będzie należała budowa ścieżek, schodów terenowych oraz montaż dwóch fontann, oświetlenia i małej architektury.

Na wtorkowej sesji, radni zadecydowali także o przyszłości psiego parku w Rzeszowie. Miasto przeznaczy na ten cel 50 tysięcy złotych. Park zostanie zbudowany jeszcze w tym roku. Stanie najprawdopodobniej za sklepem Lidl przy ul. Hetmańskiej.

26-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)