REKLAMA

Pieniądze na aktywizację osób bezrobotnych na Podkarapciu.

RZESZÓW/PODKARPACIE.Na 708 tysięcy złotych złożyły wnioski trzy podkarpackie powiatowe urzędy pracy w związku z naborem dotyczącym przyznania środków z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej, na aktywizację zawodową, poprzez ich udział w tworzeniu spółdzielni socjalnych lub przystąpienie do już działających tego typu podmiotów. Nabór zakończył się końcem kwietnia.

wup

Najwyższy wniosek, na 310 tysięcy złotych, złożył Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu. Niższe wnioski, odpowiednio na 268 i 130 tysięcy złotych, złożyły urzędy pracy z powiatów ropczycko-sędziszowskiego i leżajskiego.

Z całego kraju do ministerstwa spłynęło 61 wniosków na łączną kwotę 8.840 tysięcy złotych. Mimo to, że kwota przekracza pulę środków Funduszu Pracy określoną w ogłoszeniu, ministerstwo mając na uwadze szczególny charakter i przeznaczenie udzielanego wsparcia oraz odbiorców tej pomocy, którymi są osoby zagrożone między innymi marginalizacją ze względu na bezrobocie, czy niepełnosprawność oraz osoby będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy, minister zdecydował
o przeznaczeniu na ten cel środków rezerwy w całej wnioskowanej kwocie. Oznacza to akceptację wszystkich złożonych wniosków.

Decyzje finansowe zostaną przekazane niezwłocznie.

22-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pieniadze-na-aktywizacje-osob-bezrobotnych-na-podkarapciu