REKLAMA

Pieniądze dla rzeszowskich szpitali! Dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałkowy poranek 12 października Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, przekazał na ręce prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca symboliczne czeki dla rzeszowskich szpitali. Łącznie z tak zwanego Funduszu Sprawiedliwości przekazano blisko 360 tysięcy złotych.

121513480_467880484127389_7136423358637622564_o

Foto: Marcin Warchoł / Facebook

W poniedziałek wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł przekazał dofinansowanie dla dwóch rzeszowskich szpitali z Funduszu Sprawiedliwości. Łącznie trafi do nich sprzęt medyczny za niemal 360 tysięcy złotych. Symboliczne bony od wiceministra sprawiedliwości odebrał w ratuszu prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

300 tysięcy złotych zostanie przeznaczonych na sprzęt okulistyczny, który trafi do Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Rzeszowie, czyli szpitala przy ulicy Rycerskiej. Szpital MSWiA w Rzeszowie dysponuje od teraz nowym respiratorem i dwoma urządzeniami do dekontaminacji, czyli sprzętem do dezynfekcji i sterylizacji narzędzi medycznych. Na ten sprzęt przeznaczono 59 tysięcy 500 złotych.

Sprzęt medyczny i symboliczne czeki, w imieniu Ministerstwo Sprawiedliwości, przekazałem na ręce Pana Prezydenta, Tadeusza Ferenca. To kolejne w tym roku wręczone przeze mnie wsparcie dla podkarpackich szpitali po placówkach w Leżajsku, Łańcucie, Mielcu, Nisku, Nowej Dębie, Stalowej Woli i Tarnobrzegu. Bardzo dziękuję także Ministerstwu Finansów za dotację w kwocie 1,2 miliona złotych dla Szpitala Miejskiego (szpital przy Rycerskiej – przp. red.) na zakup dwóch mammografów cyfrowych – napisał na Facebooku wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Źródło: Rzeszów – stolica innowacji / Facebook, Marcin Warchoł / Facebook

 

12-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pieniadze-dla-rzeszowskich-szpitali-dofinansowanie-z-funduszu-sprawiedliwosci-2673-00r2kc