REKLAMA

Pielęgniarz z Rzeszowa o służbie zdrowia: Jest burdel! (WIDEO)

|

Pielęgniarz z Rzeszowa o służbie zdrowia: Jest burdel! (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Marek Gazda, pielęgniarz z Rzeszowa, opublikował w serwisie YouTube materiał wideo, w którym krytykuje słowa wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Wicepremier Sasin stwierdził, że część pracowników służby zdrowia nie angażuje się w swoją pracę lub nie chce jej wykonywać.

Przechwytywanie_203

Foto: YouTube / kanał: pielęgniarz marek

Tym problemem jest chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. Niestety, występuje taki problem, jak brak woli części środowiska lekarskiego – chcę to podkreślić wyraźnie, części. Oczywiście bardzo wielu lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, ale część tych obowiązków wykonywać nie chce – mówił we wtorek 13 października na antenie radiowej Jedynki Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych.

Przytoczona wypowiedź zbulwersowała rzeszowskiego pielęgniarza Marka Gazdę, który postanowił odpowiedzieć wicepremierowi w nieco ponad dwuminutowym materiale wideo.

Nagrałem ten materiał, ponieważ chciałem zwrócić uwagę na to jak niebezpieczne były słowa ministra Sasina o braku zaangażowania pracowników Służby Zdrowia w wykonywaniu swojej pracy. Na początku pandemii odpowiedzialność za rosnącą liczbę zakażeń próbowano zrzucić na wszystkich obywateli, zarzucając im lekkomyślność oraz niestosowanie się do wprowadzonych obostrzeń – napisał w opisie filmu rzeszowski pielęgniarz.

Słowa ministra Sasina dają pewne społeczne przyzwolenie na to, aby rozpocząć nagonkę na personel szpitalny. Jeżeli pod wpływem tego rodzaju szczucia na nas obywateli, wśród medyków wygaśnie wewnętrzna wola niesienia pomocy społeczeństwu, możemy znaleźć się w sytuacji kiedy nasze morale opadną i nie będzie komu leczyć pacjentów. Panie ministrze Sasin… Wierzę, że jesteśmy silnym narodem i w czasie kryzysu potrafimy się jednoczyć w wyjątkowy dla naszej narodowej tożsamości sposób. Nie możemy jednak udawać że pada deszcz, kiedy ktoś pluje nam w twarz, zwłaszcza w dobie pandemii… Panie Ministrze Sasin – WSTYD! – kwituje Gazda.

Źródło: pielęgniarz marek / YouTube, Polskie Radio

18-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pielegniarz-z-rzeszowa-o-sluzbie-zdrowia-jest-burdel-wideo-312-00r2kc