Pięć bramek w Sieniawie. Kolejne zwycięstwo Resovii

SIENIAWA. Piłkarze Resovii Rzeszów zwyciężyli 3:2 z Sokołem Sieniawa w wyjazdowym spotkaniu 23. kolejki III ligi lubelsko-podkarpackiej. Biało-czerwoni z dorobkiem 44 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

pilka nozna

Resovia Rzeszów objęła prowadzenie już w 14. minucie spotkania, kiedy do bramki gospodarzy trafił Dawid Kasza. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył Radosław Adamski. W 24. minucie po strzale Dawida Pałys-Rydzika Resobia wyszła na trzybramkowe prowadzenie. Pierwsza połówka zakończyła się wynikiem 3:0.

W drugiej części gry do głosu doszli piłkarze Sokoła Sieniawa. W 42. minucie gola strzelił Mateusz Trawka. Bramkę kontaktową w 53. minucie zdobył dla Sokoła Paweł Hass, jednak było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu. Mecz zakończył się wynikiem 2:3 dla rzeszowian.

Resovia zajmuje 3. miejsce w tabeli. Po 23 meczach zgromadziła na swoim koncie 44 punkty. Tyle samo punktów ma jak na razie Stal Rzeszów, która może pochwalić się lepszym bilansem bramkowym. Do liderującego Motoru Lublin biało-czerwoni tracą 9 punktów.

16 kwietnia Resovia Rzeszów zagra na własnym stadionie z AMSPN Hetmanem Zamość. Początek tego meczu o godz. 17:00.