REKLAMA

“Piątka dla Mateusza” – akcja charytatywna dla 16-latka z Rzeszowa

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę odbędzie w ZSO nr 4 odbędzie się charytatywny kiermasz o nazwie “Piątka dla Mateusza”. Dochód z akcji będzie przeznaczony dla 16-letniego Mateusza Rejowskiego, który cierpi na nowotwór złośliwy.

W środę, w godzinach 12:30 – 17:30 Zespół Szkół Ogólnokształcących numer 4 w Rzeszowie zorganizuje kiermasz, z którego dochód w całości będzie przeznaczony na leczenie 16-letniego Mateusza Rejowskiego, który cierpi na nowotwór złośliwy.

Mateusz był zdobywcą Pucharu Polski Dzieci oraz Pucharu Europy Dzieci w karate tradycyjnym. Później swoją przyszłość zaczął wiązać z piłką nożną. Jego marzeniem jest gra w reprezentacji Polski.

Plany 16-latka legły w jednej chwili. Zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy. Chłopiec przebywa obecnie na chemioterapii w Niemczech. Koszt leczenia to 60 tysięcy euro.

– Koleżanki i koledzy Mateusza, gdy tylko się dowiedzieli o jego poważnej chorobie, postanowili zorganizować kiermasz książek, gier , zabawek oraz innych rzeczy na terenie szkoły ZSO4 w Rzeszowie (szkoła w pobliżu Millenium Hall). Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na terapię Mateusza w Niemczech – mówi pani Anita, mama jednej z koleżanek chłopca.

W trakcie akcji będą miały także miejsce występy uczniów. Marta Niewczas, sześciokrotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym i trenerka Mateusza, przekazała na kiermasz kimono ze swoim autografem.

Mateuszowi można także pomóc poprzez wpłaty na konto:
Odbiorca: Mateusz Rejowski
Credit Agricole Bank Polska S. A. nr konta :
85 1940 1076 5161 3438 0000 0000
w tytule przelewu prosimy wpisać : „Wsparcie na leczenie Mateusza Rejowskiego”.

10-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

piatka-dla-mateusza-akcja-charytatywna-dla-16-latka-z-rzeszowa-9762-00r2kc