REKLAMA

PIĄTEK: Świąteczny koncert w łańcuckim Zamku

Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza w piątek 14 grudnia na Koncert Świąteczny „Boże Narodzenie w sztuce”. Na scenie wystąpi Duet Zimka & Ochwat, który zaprezentuje najpiękniejsze kolędy w stylach: jazzowym, bałkańskim, tango i tradycyjnym.

Koncert kolęd w MZŁ_plakat

Foto: materiał nadesłany

Jak zapewniają organizatorzy – koncert będzie doskonałym i radosnym wprowadzeniem w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Duet w składzie: Maciej Zimka – akordeon, Wiesław Ochwat – akordeon, powstał w 2013 r. Artyści są laureatami licznych konkursów instrumentalnych, wspólnie zdobyli nagrody m.in. na VIII Międzynarodowym Konkursie im. Andrzeja Krzanowskiego oraz w 49. Konkursie Citta di Castelfidardo (Włochy).

Zimka & Ochwat wykonują muzykę klasyczną i współczesną. Główną formą ich działalności jest opracowanie i wykonywanie utworów orkiestrowych na duet akordeonowy.

Maciej Zimka – akordeonista i kompozytor, urodzony w Krośnie. W 2013 r. ukończył z wyróżnieniem krakowską Akademię Muzyczną w klasie akordeonu ad. Janusza Patera, a w 2016 roku obronił doktorat na tejże uczelni.

Wiesław Ochwat – akordeonista, pedagog. W  2014  r.  ukończył  z   wyróżnieniem   dwustopniowe  studia  w  Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie akordeonu dra Janusza Patera, a w 2018 r. obronił doktorat pod opieką naukową dra hab. Pawła Palucha.

Koncert odbędzie się w piątek 14 grudnia o godzinie 18:00. Bilety w cenie 1 zł są dostępne w zamkowej Sieni od wtorku 11 grudnia.

Źródło: materiał nadesłany

12-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

piatek-swiateczny-koncert-w-lancuckim-zamku-2294-kc2