REKLAMA

PIĄTEK: Kolejny wieczór z kinem pod chmurką. Tym razem Niepokonani

Już w najbliższy piątek (13 lipca) w ogrodach bernardyńskich w Rzeszowie odbędzie się pokaz filmu pt. Niepokonani. Jest to dramat wojenny, który został wyróżniony i uzyskał nominację do Oscara. 

kino plenerowe

foto: archiwum Rzeszow24.pl

Fabuła filmu w reż. Petera Weira to opowieść o grupie śmiałków, którzy w czasie II wojny światowej wydostają się oraz uciekają z sowieckiego  gułagu. Uciekinierzy nie mają ze sobą absolutnie nic, co mogłoby zwiększyć ich szanse na przetrwanie 6000 km drogi, gdzie na każdym rogu czyha niebezpieczeństwo.

Mimo, iż dzielą ich bariery językowe i cele życiowe wspólnie chcą odzyskać utraconą wolność. Pokaz filmu rozpocznie się w piątek o godz. 21:00 w ogrodach bernardyńskich.

Film poprzedzi krótka prelekcja, wprowadzająca w problematykę i kontekst historyczny filmu. Wstęp na film jest bezpłatny. Kino plenerowe prezentowane w wakacje będzie odbywać się po zmroku co tydzień w piątki. Jest to doskonała oferta dla miłośników kina i osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę historyczną.

10-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

piatek-kolejny-wieczor-z-kinem-pod-chmurka-tym-razem-niepokonani-5426