REKLAMA

PGE dofinansuje rozwój sieci ciepłowniczej w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę w ratuszu została podpisana umowa między PGE Energia Ciepła oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Rzeszowie. Spółka z Grupy Kapitałowej PGE, we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Rzeszowie zainwestuje 9,5 miliona złotych w rozwój ciepła sieciowego w Rzeszowie.

zdjęcie nr 1

Foto: materiały nadesłane

– Pomoc finansowa PGE Energia Ciepła umożliwi doprowadzenie i rozbudowę, sieci ciepłowniczej do osiedli Pobitno, Słocina, Przybyszówka, Strefy Ekonomicznej ,,Dworzysko”. W ostatnich 3 latach MPEC – Rzeszów przyłączył do sieci ciepłowniczej 29 MWt. Zwiększenie ilości przyłączonych obiektów stwarza szansę na poprawę bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców miasta Rzeszowa – powiedział Lesław Bącal, Prezes Zarządu MPEC – Rzeszów.

Dzięki współpracy PGE Energia Ciepła z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w ciągu najbliższych czterech lat nastąpi rozbudowa istniejącej sieci ciepłowniczej w Rzeszowie i kilkanaście tysięcy mieszkańców będzie mogło korzystać z miejskiej sieci ciepłowniczej.

– Podpisana umowa z MPEC to nasz wkład w dynamiczny rozwój Rzeszowa. Rozpoczynamy współfinansowanie inwestycji związanych z rozwojem ciepła sieciowego w mieście. Przeznaczymy na ten cel 9,5 miliona złotych, które trafią na lokalny rynek i wzmocnią podkarpacką gospodarkę. Od początku swojej działalności PGE Energia Ciepła dba o to, aby rynek zamówień był w pełni otwarty dla polskich, lokalnych przedsiębiorców – powiedział Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła.

 Zwiększenie zasięgu sieci ciepłowniczej umożliwi mieszkańcom korzystanie z ciepła sieciowego co wpłynie na ich zdrowie dzięki poprawie jakości powietrza w mieście i regionie. Część tej kwoty zostanie przekazana na likwidację piecyków gazowych, co bezpośrednio przełoży się na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców – dodał Wojciech Dąbrowski.

Spółka w ciągu ostatnich 2 lat przyłączyła do sieci ciepłowniczej 360 MWt. Rok 2019 zostanie zamknięty rekordową liczbą przyłączeń wynoszącą 219 MWt, co jest równoznaczne z przyłączeniem do sieci 100 tysięcznego miasta. Do grona dystrybutorów, z którymi PGE Energia Ciepła współpracuje dołączyło Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rzeszowie.

– Współpracując na rzecz rozwoju ciepła sieciowego w Rzeszowie będziemy równolegle intensyfikować nasze zaangażowanie w działania na rzecz mieszkańców w obszarze kultury, sportu, edukacji  jak i wsparcia  charytatywnego” – dodał Wojciech Dąbrowski.

PGE Energia Ciepła angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnych między innymi poprzez program „Dzielimy się ciepłem” udzielając odbiorcom wrażliwym społecznie wsparcia finansowego na pokrycie rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Ponadto spółka angażuje się w sponsoring kultury wspierając filharmonie w  największych miastach w Polsce.

W ramach zaangażowania w sport dzieci i młodzieży, PGE Energia Ciepła realizuje projekt „Chodź na łyżwy” we współpracy z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego, umożliwiając naukę jazdy na łyżwach i rodzinne spędzanie czasu. PGE Energia Ciepła wspiera także uczniów i szkoły o profilu energetycznym w ramach projektu „Energetyczna kariera”.

Źródło: materiały nadesłane

27-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pge-przeznaczy-95-mln-zl-na-rozwojsieci-cieplowniczej-w-rzeszowie-8574-00r2kc