REKLAMA

PGE Energia Ciepła wsparła rzeszowskie hospicjum i schronisko Kundelek!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Program PGE Energia Ciepła “Dzielimy się ciepłem”, który ma na celu pomoc organizacjom pozarządowym polega na dofinansowaniu zakupu ciepła sieciowego oraz ciepłej wody użytkowej wyprodukowanej w rzeszowskiej elektrociepłowni. Wartość tegorocznego wsparcia udzielonego w ramach programu wyniosła 30 tysięcy złotych.

PGE1

Foto (2): PGE Energia Ciepła / mat. prasowe 

W Rzeszowie o darowiznę mogą wnioskować instytucje, które posiadają status organizacji pozarządowej, zajmują się pomocą osobom potrzebującym, mają dostęp do miejskiej sieci ciepłowniczej i nie zalegają z płatnościami faktur za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Tuż przed Wigilią, 21 grudnia 2020 r. ogłoszono wyniki akcji, a organizacje pozarządowe zakwalifikowane do otrzymania wsparcia otrzymały symboliczne czeki. Beneficjentami programu zostały: Fundacja Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci oraz Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt ze schroniskiem dla zwierząt “KUNDELEK”.

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Rzeszowie jest wytwórcą ciepła i energii elektrycznej. Swoją misję postrzega jednak szerzej, jako angażowanie się w problemy lokalnych mieszkańców oraz dostrzeganie ich największych potrzeb. Jesteśmy związani z miastem i jej mieszkańcami, bo to dla nich produkujemy i dostarczmy ciepło, dlatego angażujemy się w pomoc najbardziej potrzebującym, w tym poprzez wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego – powiedział Paweł Majewski, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Rzeszowie.

Mając na względzie ideę odpowiedzialności społecznej oraz kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju i czynnego udziału w życiu lokalnej społeczności rzeszowska elektrociepłownia chce nieść pomoc najbardziej potrzebującym oraz tym, którzy sami często nie potrafią o taką pomoc poprosić. W 2020 roku, beneficjentami programu “Dzielimy się Ciepłem” zostali podopieczni Hospicjum dla dzieci oraz Schroniska dla zwierząt. Środki wsparcia okazały się bardzo potrzebne, a pracownicy tych placówek docenili pomoc otrzymaną w ramach akcji.

PGE2

Darowizna finansowa otrzymana od Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Rzeszowie była dla nas prawdziwym prezentem pod choinkę. Wsparcie jakie zostało nam okazane przyczyni się do realizacji misji którą kierujemy się w Hospicjum. Nasi Podopieczni to dzieci, które są najbardziej potrzebujące – dziękujemy, że wspólnie z nami dajecie im nadzieję i sprawiacie, że na ich twarzach pojawia się uśmiech – powiedział Rafał Ciupiński, Prezes Zarządu Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Program “Dzielimy się ciepłem” ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze i Krakowie.

Źródło: PGE Energia Ciepła / inf. prasowa

17-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pge-ec-wsparla-rzeszowskie-hospicjum-i-schronisko-kundelek-5454-00r2kc