Pewna gra rzeszowskich siatkarek. Zwycięstwo Developresu z MKS-em Kalisz!

Developres SkyRes Rzeszów odniósł pewną wygraną w starciu z Energą MKS-em Kalisz. Siatkarki z Rzeszowa wygrały na Podpromiu w trzech setach.

Mecz rozpoczął się od walki punkt za punkt. Później rzeszowianki przez chwilę oddały inicjatywę rywalkom (5:8), popełniając kilka błędów, ale w połowie partii nie pozostawiły swoim przeciwniczkom złudzeń. Ostatecznie pokonały kaliszanki do 19.

Początek drugiego seta należał do zawodniczek MKS-u, które wygrały pierwsze trzy akcje. Wysoka skuteczność przyjezdnych sprawiła, że “Rysice” popełniały błędy. Rzeszowiankom przytrafiło się m.in. wpadnięcie w siatkę, czy przekroczenie środkowej linii boiska (4:9). Nie przeszkodziło to jednak gospodyniom w tym, by dogonić kaliszanki przy stanie 9:9 i chwilę później całkowicie przejąć kontrolę nad meczem (25:15).

Podrażnione kaliszanki w trzeciej odsłonie toczyły bardziej wyrównaną walkę, ale końcówka należała do “Rysic”, które od stanu 22:21 nie oddały już prowadzenia i wygrały do 22.

Developres SkyRes Rzeszów – Energa MKS Kalisz 3:0 (25:19; 25:15; 25:22)