REKLAMA

Petycja o upamiętnienie pana Józefa – ulicznego muzyka

RZESZÓW / PODKARPACIE. Powstała internetowa petycja, która nawołuje do upamiętnienia pana Józefa – ulicznego muzyka. Do niedzieli podpisało ją ponad 5000 osób.

b335f0e1d75e5358b3441964469289dd

Foto: secure.avaaz.org

Starszy człowiek, który pogrywał na akordeonie i z uśmiechem na twarzy pozdrawiał rzeszowian – pan Józef. Z pewnością wielu mieszkańców Rzeszowa widziało go na ulicach miasta. W internecie stworzono petycję, której treść nawołuje do upamiętnienia tego ulicznego muzyka.

Poniżej treść petycji (pisownia oryg.):

Może nie każdy wie kim był Pan Józef, dlatego pokrótce postaram się to wytłumaczyć. Pan Józef był człowiekiem, który wiele przeżył, ale mimo cierpienia, które przyniosło mu życie, zawsze na jego twarzy gościł uśmiech. Mężczyzna z przyjemnością grał na swoim 48-basowym instrumencie, swoimi pieśniami opowiadał o tym jak przeżył wojnę, ale również życzył ludziom wszystkiego co najlepsze „ I zdrowia, i szczęścia, i błogosławieństwa (…)” – te słowa niemal codziennie wypływały z ust mężczyzny, ale nie były to słowa puste, było słychać, że płynęły prosto z serca staruszka.

Najczęściej można było go spotkać na ulicy Piastów, pod starymi delikatesami Frac, to właśnie tam bezdomny zarabiał na chleb. Mieszkańcy Rzeszowa wspominają mężczyznę bardzo ciepło, wielu z nich miało przyjemność z nim rozmawiać a czasami wspólnie zaśpiewać, mężczyzna często dawał ludziom lekcje, które pamiętają do dziś, wspomnienia o nim wywołują przyjemne dreszcze i chęć uczczenia jego pamięci. Dlatego powstaje ta petycja, aby na terenie Rzeszowa powstał pomnik, lub wzmianka o tym człowieku, człowieku, który udowadniał wszystkim, że nie mając dosłownie nic oprócz ogromnego serca, można być wspaniałym i dobrym człowiekiem. Sprawmy, by został doceniony.

Pokój Jego duszy.

Niech będzie nas 100, 1000, 10000!!! Pokażmy na co nas stać!

 

Petycja jest dostępna TUTAJ. Podpisało ją już ponad 5000 osób.

21-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

petycja-o-upamietnienie-pana-jozefa-ulicznego-muzyka-3805-00r2kc