REKLAMA

Pendolino wraca do Rzeszowa! Wznowienie połączenia Gdynia-Rzeszów

RZESZÓW / PODKARPACIE. 11 czerwca do rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity wraca połączenie Gdynia – Rzeszów, realizowane przez pociągi Pendolino. Połączenie będzie wykonywane dwa razy w tygodniu.

WK15_Wrocław_Główny_(2)_Lichen99

Foto: Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0 pl

11 czerwca 2020 roku PKP Intercity przywróci do rozkładu kolejne pociągi Pendolino, których kursowanie było zawieszone ze względu na sytuację epidemiologiczną. Pociągi umożliwią szybką i komfortową podróż między Gdynią a Krakowem i Rzeszowem oraz Warszawą a Wrocławiem, Krakowem i Gliwicami.</p

Od początku maja bieżącego roku do regularnego kursowania powróciło już ponad 100 pociągów PKP Intercity – zarówno tych, które z powodu epidemii koronawirusa były zawieszone, jak i tych, które pozostawały skrócone i teraz wracają do pełnej relacji. Już w środę 10 czerwca br. oraz w Boże Ciało (11.06) na tory powrócą kolejne pociągi kategorii Express InterCity Premium (Pendolino). Jak zapewnia przewoźnik, dzięki temu podróże między Trójmiastem i Krakowem oraz Rzeszowem, a także między Warszawą a Małopolską oraz Dolnym i Górnym Śląskiem, będą jeszcze łatwiejsze i bardziej komfortowe.

Przywrócone pociągi Gdynia-Rzeszów:

  • EIP 5306/7 relacji Gdynia Gł. – Rzeszów Gł.; kursujący codziennie do Krakowa, a w piątki i niedziele od 12 czerwca br. oraz 11 czerwca w wydłużonej relacji do Rzeszowa;
  • EIP 3506/7 relacji Rzeszów Gł. – Gdynia Gł.; kursujący w poniedziałki i soboty oraz 11 i 12 czerwca z Rzeszowa, a codziennie na odcinku Kraków Gł. – Gdynia Gł.; od 11 czerwca br.;

Bilety na połączenia realizowane pociągami Express InterCity oraz Express InterCity Premium są dostępne w sprzedaży w kasach, biletomatach oraz kanałach zdalnych (np. stronę internetową intercity.pl czy aplikację mobilną IC Mobile Navigator).

Następne decyzje dotyczące przywrócenia kolejnych zawieszonych wcześniej połączeń będą uzależnione od aktualnie panujących warunków czy zainteresowania usługami PKP Intercity. Priorytetem dla spółki pozostaje troska o pełne bezpieczeństwo i komfort podróży.

W związku ze stopniowym znoszeniem ograniczeń w przemieszczaniu się od 1 czerwca br. w środkach komunikacji zbiorowej wszystkie miejsca siedzące mogą być zajęte. Zmiany wprowadzone rozporządzeniem Rady Ministrów z 29 maja 2020 roku dotyczą także wszystkich pociągów PKP Intercity.

Aby zapewnić pasażerom bezpieczną podróż konieczny jest ścisły nadzór nad poziomem zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży. Służy temu system rezerwacji miejsc, który od poniedziałku 1 czerwca br. działa według nowych reguł, umożliwiając zajmowanie wszystkich foteli w pociągu.

PKP Intercity przygotowało poradnik pasażera „Jak podróżować z PKP Intercity podczas epidemii?”. Jak podróżować z PKP Intercity podczas epidemii? Poradnik pasażera.

Źródło: PKP Intercity / informacja prasowa

07-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pendolino-wraca-do-rzeszowa-wznowienie-polaczenia-gdynia-rzeszow-4298-00r2kc