REKLAMA

Premiera pendolino w Rzeszowie już w poniedziałek

RZESZÓW / PODKARPACIE. Poniedziałek – 14 grudnia, na długo zapadnie rzeszowianom w pamięci. W stolicy Podkarpacia pierwszy raz zamelduje się pendolino, które zabierze pasażerów w podróż przez całą Polskę – aż do Gdyni. 

Pierwszy kurs pendolino z Rzeszowa był planowany na niedzielę, 13 grudnia. W niedziele najszybszy polski pociąg jednak nie jeździ, dlatego kurs został przesunięty na poniedziałek. Start o godzinie 5:38 z rzeszowskiego dworca. Pociąg zamelduje się w Gdyni o 13:33 – podróż potrwa zatem 7 godzin i 50 minut. Postoje będą miały miejsce w Dębicy, Tarnowie, Krakowie-Płaszowie, Krakowie Głównym, Warszawie, Tczewie, Malborku i Iławie.

PKP Intercity przewiduje kilka połączeń ze stolicy Podkarpacia dziennie. Pociąg nie będzie kursował jedynie w soboty i święta. Bilety z Rzeszowa do Krakowa będzie można kupić za 39 zł. Do Warszawy pojedziemy za 89 zł, a do Gdyni najtaniej za 100 zł. Od 13 grudnia pojawi się też pula biletów promocyjnych z oferty Super Promo. Najniższych cen można spodziewać się na około 30 dni przed podróżą.

Dodatkowo przewidziane są zniżki studenckie – do 51% w drugiej klasie, 30% na bilet rodzinny. O jedną trzecią mniej zapłacą osoby, które ukończyły 60 rok życia. O 37% mniej zapłacą też posiadacze Karty Dużej Rodziny.

(az)

11-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pendolino-po-raz-pierwszy-w-rzeszowie-juz-w-poniedzialek-az003