REKLAMA

Pędził przez Rzeszów 142 km/h! Stracił prawo jazdy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kierowca audi stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a także został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Mężczyzna na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie miał na liczniku ponad 140 km/h. 40-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED.

bmw

Foto: archiwum KMP Rzeszów / oznakowane radiowozy grupy SPEED

Kierowcy bardzo często zapominają o bezpieczeństwie i o tym, że jazda z dużą prędkością może mieć naprawdę tragiczne skutki. Dlatego policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład grupy SPEED starają się przeciwdziałać tym najbardziej niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Do jednej z tych niebezpiecznych sytuacji doszło w miniony weekend, na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie. Funkcjonariusze sprawdzili prędkość z jaką poruszało się audi. Okazało się, że kierujący pojazdem przekroczył dozwoloną prędkość o 92 km/h. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, audi pędziło z prędkością 142 km/h.

40-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Mężczyzna stracił również prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek za kierownicą. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, brawura i przecenianie własnych umiejętności, to w dalszym ciągu główne przyczyny zdarzeń drogowych.

Źródło: KMP Rzeszów

24-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pedzil-przez-rzeszow-142-kmh-stracil-prawo-jazdy-7722-00r2kc