REKLAMA

Pędził przez Rzeszów 124 km/h i nie zatrzymał się do kontroli

RZESZÓW. Wczoraj ok. godz. 20.30 policjanci chcieli zatrzymać kierowcę, który jechał subaru na ulicy Witosa z prędkością 124 km/h. Kierowca jednak do kontroli zatrzymać się nie chciał.

pol

Policjanci kilkakrotnie dawali sygnały kierowcy subaru, aby się zatrzymał. Ten jednak je ignorował. Zatrzymał się dopiero na ul. Langiewicza a tam… odmówił podania danych osobowych oraz podporządkowania się policjantom, którzy tak relacjonują zajście:

 Gdy do samochodu podszedł funkcjonariusz nagle ruszył i skręcił w pobliską posesję ponownie zatrzymując się. Za kierownicą subaru siedział mężczyzna, który mimo poleceń policjantów odmówił podania danych osobowych oraz okazania policjantom wymaganych dokumentów. Już podczas kontroli mężczyzna próbował oddalić się do pobliskiego budynku. W związku z odmową podporządkowania się prawnym poleceniom, pouczonego o konsekwencjach takiego zachowania mężczyznę funkcjonariusze zatrzymali celem doprowadzenia do komendy. Ponieważ stawiał opór i był agresywny użyli wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

Mężczyzna został zatrzymany, na komendzie sprawdzono jego tożsamość oraz trzeźwość. Co prawda kierowca trzeźwy był, ale jak się okazało miał zatrzymane prawo jazdy. Policjanci skierują sprawę do sądu.

ZDJ. Podkarpacka Policja

16-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pedzil-przez-rzeszow-124-kmh-i-nie-zatrzymal-sie-do-kontroli