REKLAMA

Pechowa trzynastka na drogach Podkarpacia. Rannych 20 osób

PODKARPACIE. Policjanci podsumowali wstępnie stan bezpieczeństwa na drogach województwa w czasie działań “Wielkanoc 2014” – podczas całego świątecznego weekendu. W tym roku doszło do 13 wypadków, w których rannych zostało 20 osoby. Nikt nie zginął.   

POL

Policyjne działania “Wielkanoc 2013” rozpoczęły się w Wielki Piątek. Funkcjonariusze czuwali nad płynnością ruchu, zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, przypadki przekraczania prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Od piątku do poniedziałku doszło do 13 wypadków, w których rannych zostało 20 osób, nikt nie zginął. Przed rokiem, w ciągu czterech świątecznych dni doszło do 11 wypadków, ucierpiały w nich 22 osoby, także nikt nie zginął. W ciągu tegorocznych Świąt Wielkanocnych policjanci zatrzymali 64 nietrzeźwych kierujących, rok temu 32.

Do poważnego wypadku w ciągu tych trzech świątecznych dni doszło w niedzielę w Okoninie koło Ropczyc. W zderzeniu audi z seatem rannych zostało dziewięć osób. O tym wypadku przeczytasz tutaj.

Policjanci zatrzymali wielu nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą był 33-letni mieszkaniec Beska, który mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie spowodował dwie kolizje. O tym zdarzeniu czytaj tutaj.

Wczoraj około godz. 23 w miejscowości Kłyżów w powiecie stalowowolskim kierowca volvo stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Do szpitala trafili dwaj pasażerowie samochodu. Okazało się, że 22-latek kierujący volvo był pijany. Alkomat wskazał w organizmie młodego mężczyzny ponad 2,4 promila alkoholu. 22-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. O tym zdarzeniu czytaj tutaj.

KWP

 

22-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pechowa-trzynastka-na-drogach-podkarpacia-rannych-20-osob