REKLAMA

PAWEŁ KUKIZ. Oficjalny start Instytutu Demokracji Bezpośredniej. Pytamy o spotkania w Rzeszowie

POLSKA / Wczoraj 3 maja 2023 r. na swoich fanpage’ach Paweł Kukiz i Jarosław Sachajko posłowie koła poselskiego Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia, poinformowali o oficjalnym starcie Instytutu Demokracji Bezpośredniej.

Trudno o lepszy moment na start Instytutu Demokracji Bezpośredniej niż rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ruszamy więc dziś ze stroną i mediami społecznościowymi. Co i komu pokażemy jutro i w kilku kolejnych dniach?– rozpoczyna swój wpis Paweł Kukiz

Pytamy posła Pawła Kukiza, czy w planie spotkań jest również Rzeszów i Podkarpacie? A także, o reakcje mediów mainstreamowych na ten komunikat. 

Wykłady będa w całej Polsce ale na szczegóły za wcześnie. Media nie dały żadnego sygnału, żadnego zainteresowania. I absolutnie mnie to nie dziwi, bo 90% jest zblatowanych z Systemem, a idee demokracji bezpośredniej, JOW, etc. ten System znacząco osłabiają. Proszę zauważyć ile wysiłku i zrobienia ze mnie zdrajcy i złodzieja włożyły np. dzieci SBeków. – mówi Paweł Kukiz

Na socialmediach możemy dowiedzieć się punkt po punkcie, czym jest ten projekt. Polityk odnosi się również do oskarżeń, jakie padły w jego kierunku po informacji medialnej dotyczącej dotacji na fundację Potrafisz Polsko!, w radzie której zasiada.  

1) Tym, co krzyczą „Konstytucja! Demokracja!” – co naprawdę Konstytucja mówi o demokracji.
2) Tym, co mówią, że demokracja to jest w samorządach i zmiana w ustawie o referendum lokalnym jest niepotrzebna – najświeższe przypadki praktykowania demokracji bezpośredniej w zderzeniu z lokalną patologią z Piotrkowa Trybunalskiego, Gietrzwałdu i Murowanej Gośliny.
3) Tym, co mówią, że demokracja bezpośrednia to jakiś dziwaczny wymysł – konkretne doświadczenia z Berlina, Paryża i USA. Tylko z ostatnich tygodni!
4) Tym, co mówią, że „w sprawach praw człowieka nie wolno organizować referendów” – naszą pierwszą animację.
5) Tym, którzy mówili, że fundacja dostała pieniądze bez żadnego trybu, konkursu, oferty, kosztorysu – naszą ofertę i umowę z KPRM.
6) Tym, co mówią, że nie wiadomo na co pójdą te pieniądze – szczegółową listę naszych planów.
7) Tym, co mówią, że jesteśmy niewiarygodni walcząc o wyższe standardy – rejestr umów, którego publikować nie musimy, ale chcemy, bo Fundacja wydaje publiczne pieniądze, a w Sejmie walczyliśmy skutecznie o takie rejestry w partiach, urzędach i samorządach.
8 Tym, co mówią, że chodzi o promowanie postulatów Kukiz’15 – wpisy o postulatach dotyczących demokracji bezpośredniej tylko z ostatnich dni 5 różnych partii: PSL, Platformy Obywatelskiej, Partii Zielonych, Polski 2050 i Dobrego Ruchu.
9) Tym co mówią, że to będzie lansowanie pisowców i Kukiza – pierwsze wywiady z ekspertami i aktywistami, ze światopoglądowo różnych bajek.
10) Tym, co mówią, że SIĘ NIE DA UCZCIWIE – że się DA – punktuje przewodniczący koła poslekskiego Kukiz’15.
Poseł Jarosław Sachajko pisze tak
Dzisiaj w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja swoją inaugurację ma Instytutu Demokracji Bezpośredniej.Pierwsza Rzeczpospolita upadła z powodu prywaty ówczesnych oligarchów oraz samouwielbienia szlachty, która uważała że demokracja jest tylko dla niej.

Dzisiaj niestety mamy podobną sytuację, podzielone społeczeństwo, którego część ogląda się za protektoratami mocarstw i zapomina o tym, że demokrację możemy w Polsce wprowadzić tylko sami. I tę lukę wypełnia Instytut Demokracji Bezpośredniej.- analizuje poseł J. Sachajko

Cytując przy okazji słowa Wincentego Witosa

„Potęgi Państwa i jego przyszłości nie zabezpieczy żaden choćby największy Geniusz – uczynić to może cały, świadomy swych praw i obowiązków naród” – Wincenty Witos

O kampanii na oficjalnej już stronie

-Instytut Demokracji Bezpośredniej to obywatelska kampania edukacji społecznej. Działamy na rzecz wyegzekwowania art. 4 Konstytucji RP. Chcemy wzmocnić zwierzchnią władzę Narodu i popularyzować bezpośrednie formy jej sprawowania. Promujemy referenda i istniejące w polskim prawie instrumenty zaangażowania obywateli: obywatelską inicjatywę ustawodawczą, inicjatywę uchwałodawczą mieszkańców, petycje, konsultacje społeczne i publiczne. Będziemy także poszerzać wiedzę na temat proobywatelskich innowacji systemu politycznego: zmianę ordynacji wyborczej w kierunku urealnienia biernego prawa wyborczego, panele obywatelskie czy demokratyzację partii politycznych. Szczególną uwagę kładziemy na demokrację lokalną. Propagujemy jawność i rozliczalność władzy na każdym szczeblu.

źródło: FB Paweł Kukiz / FB Jarosław Sachajko/ Materiały włsane / https://lubbezposrednio.pl/

04-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)