REKLAMA

Paweł Kowal kandydatem KO na prezydenta Rzeszowa?

RZESZÓW / PODKARPACIE.
Palec pod budkę! Rzeszów stanie się niedługo widownią najważniejszej batalii politycznej w Polsce. Wszystkie ręce na pokład! – napisał na swoim Instagramie poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Kowal.

Czy wystartuje w wyborach na prezydenta Rzeszowa?

Pawel_Robert_Kowal,_Poland-MIP-Europaparlament-

Foto: Leila Paul / Wikimedia Commons

Niewykluczone, że małopolski poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Kowal wystartuje w wyborach na urząd prezydenta Rzeszowa. Świadczyć o tym mogą posty posła w mediach społecznościowych.

Kto zna to miejsce? Palec pod budkę! Rzeszów stanie się niedługo widownią najważniejszej batalii politycznej w Polsce. Wszystkie ręce na pokład! To jest nasza wspólna sprawa, dobrze trzeba to przemyśleć – napisał w poniedziałek 15 lutego na Instagramie Paweł Kowal, umieszczając swoje zdjęcie z rzeszowskim Pomnika Czynu Rewolucyjnego w tle.

Posty dotyczące Rzeszowa poseł umieszcza ostatnio również na swoim Twitterze.

Paweł Kowal urodził się w Rzeszowie, choć nigdy nie był z nim politycznie związany.

Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie, działał też w Radzie Młodzieży Rzeszowa, m.in. jako jej przewodniczący.

Paweł Kowal to poseł na Sejm V, VI i IX kadencji (2005–2009, od 2019), w latach 2006–2007 sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji (2009–2014), w latach 2011–2014 prezes partii Polska Jest Najważniejsza. Od 2013 do 2017 był przewodniczącym rady krajowej Polski Razem.

W lipcu 2019 Paweł Kowal ogłosił swój start w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej, z pierwszego miejsca w okręgu krakowskim. W wyborach z października 2019 roku uzyskał mandat poselski, otrzymując 76 720 głosów.

Źródło: Paweł Kowal / Instagram, Twitter, wikipedia.org

16-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)