REKLAMA

Patryk Małecki nowym piłkarzem Stali Rzeszów (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Patryk Małecki, ośmiokrotny reprezentant Polski jest nowym zawodnikiem Stali Rzeszów. 32-letni piłkarz związał się z “Biało-Niebieskimi” dwuletnim kontraktem.

768px-Patryk_Malecki_2011

Foto: flickr.com (CC BY-SA 2.0) / https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.pl

 

W poniedziałek Stal Rzeszów poinformowała o transferze Patryka Małeckiego. Pomocnik podpisał z “Żurawiami” dwuletnią umowę.

 

Patryk Małecki przygodę z piłką nożną rozpoczął w Wigrach Suwałki. W wieku 13 lat przeszedł do Wisły Kraków, której barwy reprezentował od 2006 roku przez prawie 10 sezonów. W 271 meczach zdobył dla “Białej Gwiazdy” 44 gole.

32-latek grał też dla tureckiego Eskişehirspor Kulübü, słowackiego Spartaka Trnava, później wrócił do Pogoni Szczecin, a ostatnio występował w barwach Zagłębia Sosnowiec, gdzie rozegrał 21 meczy i strzelił 2 bramki.

W marcu 2021 roku Małecki został zawieszony przez Zagłębie Sosnowiec w prawach zawodnika za naruszenie nietykalności cielesnej i kierowanie gróźb karalnych wobec członka sztabu szkoleniowego klubu. Komisja PZPN zdyskwalifikowała pomocnika na dwa miesiące i nałożyła na niego karę w wysokości 10 tysięcy złotych.

 

Patryk Małecki rozegrał osiem meczy w barwach reprezentacji Polski, dla której strzelił dwa gole.

Patryk ma bardzo duże doświadczenie z gry w wyższych ligach, w europejskich pucharach oraz w reprezentacji Polski. Po nim widać, że w każdym meczu oddaje za swoją drużynę serce i nie inaczej będzie w Stali. Tego typu zawodników potrzebujemy, by z jakością, przekonaniem i zaangażowaniem stanowili o sile zespołu w kluczowych momentach całego sezonu – powiedział Jarosław Fojut, dyrektor sportowy Stali Rzeszów.

 

Źródło: red., stalrzeszow.pl, Stal Rzeszów / YouTube

 

06-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)