REKLAMA

Patrol na dwóch kółkach

W trakcie weekendów dwoje funkcjonariuszy policji pilnuje porządku okolicy bulwarów i parków miejskich. Sierżant sztabowy Agnieszka Czech – Rogalska i starszy sierżant Robert Kot dbają o bezpieczeństwo turystów i mieszkańców. Policjanci patrolują teren za pomocą profesjonalnych rowerów.

foto: Pixabay

Zarówno Pani Agnieszka, jak i Pan Robert, lubią jazdę na rowerach i sport jest ich pasją. Stąd też powstał  pomysł, aby radiowóz policyjny zamienić na dwa kółka. Funkcjonariusze należą do wydziału wywiadowczo- interwencyjnego Komendy Miejskiej w Rzeszowie.

Na zakup profesjonalnych jednośladów policjanci otrzymali 9 tysięcy od samorządu Rzeszowa. Oprócz specjalnych środków transportu, posiadają także mundury rowerowe i kaski ochronne.

Przede wszystkim patrol obejmuje bulwary, ponieważ w wakacje szczególnie są oblegane. Miejskie parki, okolice rezerwatu na Lisiej Górze i Żwirownia także są ich trasami docelowymi.

Dotarcie w te miejsca jest zdecydowanie szybsze jadąc rowerem, niż radiowozem. Taki typ patrolu policji, na dwóch kółkach jest pierwszy na Podkarpaciu. Służbę taką pełni na razie dwóch funkcjonariuszy, jednak nie wykluczone, że będzie ich więcej.

22-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

patrol-na-dwoch-kolkach