REKLAMA

Patrol konny znalazł w lesie niewybuchy (ZDJĘCIA)

Policjanci, którzy na koniach patrolowali tereny leśne w okolicach Głogowa Małopolskiego, ujawnili niewybuchy pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Pociski znajdowały się w miejscu, gdzie prowadzona była wycinka drzew. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone.

We wtorek około godz. 13.30, podczas patrolowania masywów leśnych przyległych do miejscowości Tajęcina oraz Głogów Młp., policjanci z Ogniwa Konnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, ujawnili kilka niewybuchów pochodzących prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Znajdowały się w odległości 1,5 km od zabudowań, w lesie, w miejscu wycinki drzewa.

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego KMP, którzy pojawili się na miejscu, zabezpieczyli 3 niewybuchy moździerzowe o wymiarach 10/20 cm, 1 pocisk artyleryjski o średnicy 20 cm oraz 3 puste skorupy pocisków.

Niewybuchy oraz miejsce ich znalezienia zostały zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

KWP

05-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

patrol-konny-znalazl-w-lesie-niewybuchy-zdjecia