REKLAMA

Patriotyczny Turniej Piłki Nożnej mieszkańców powiatu strzyżowskiego (ZDJĘCIA)

WIŚNIOWA/PODKARPACIE. W niedzielę 13 września na stadionie w Wiśniowej odbył się II Patriotyczny Turniej Piłki Nożnej. Pomiędzy meczami odbywały się 10-15 minutowe wykłady historyczne, m.in. o Bitwie pod Hodowem, Powstaniu Wielkopolskim oraz Obronie Wizny.

unnamed (3)

Turniej ten ma być dla młodzieży alternatywną metodą na aktywne spędzanie wolnego czasu. Głównym celem dla którego został on zorganizowany jest promocja patriotyzmu i aktywności fizycznej wśród lokalnej społeczności. W związku z postępującą degeneracją społeczną, czujemy, że naszym obowiązkiem jest umacnianie tożsamości narodowej oraz budowa świadomego i aktywnego społeczeństwa. Dlatego poprzez organizację takich spotkań chcemy kultywować historię i tradycje naszego Narodu oraz krzewić patriotyzm, głównie wśród ludzi młodych.
W tegorocznej edycji niestety musieliśmy ograniczyć ilość drużyn występujących w turnieju. W związku z tym wzięło w nim udział sześć drużyn po ośmiu zawodników. Wszystkie drużyny były złożone z mieszkańców powiatu strzyżowskiego.

Turniej rozpoczął się od przemówień. Głos zabierali: jeden z organizatorów, Eryk Trojanowski, jeden ze sponsorów zawodów, Andrzej Szlęzak oraz wiceprezes miejscowego klubu sportowego Marian Salamon. Po otwarciu turnieju i omówieniu spraw organizacyjnych z kapitanami drużyn zawodnicy pierwszych dwóch drużyn przystąpili do rozgrzewki.

Patriotyczny Turniej Piłki Nożnej poza elementem sportowym posiada również elementy edukacyjne. W tym roku po pierwszych trzech meczach odbywały się 10-15 minutowe wykłady historyczne prowadzone w niezwykle ciekawy i przyciągający uwagę sposób. Ich autorem był wspomniany już wcześniej Andrzej Szlęzak. Wszyscy obecni na nich byli bardzo zadowoleni ze zdobytej wiedzy. Tematy były bardzo ciekawe choć mało znane. Rozmawialiśmy o Bitwie pod Hodowem, Powstaniu Wielkopolskim oraz Obronie Wizny.

W ramach turnieju rozegrano sześć spotkań w fazie grupowej, dwa półfinały, mecz o 3. Miejsce oraz finał. Łącznie w tych dziesięciu spotkaniach padło 62 bramki. W finale zmierzyli się ze sobą #KUMPLE i Lechici, którzy po emocjonującym finale pokonali rywali 1-3. W meczu o 3. Miejsce Sztywa TIM rozbił 10-0 Orły Pstrągówka. W związku z tym podium przedstawia się następująco: 1. Lechici, 2. #KUMPLE, 3. Sztywa TIM. Każdy zawodnik z tych trzech drużyn otrzymał medal, dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Najlepszy strzelcem turnieju został Łukasz Grabski, który trafiał do siatki rywali aż 18 razy! Natomiast tytuł najlepszego bramkarza powędrował do Mateusza Kowalczyka.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć. Więcej można zobaczyć na oficjalnej stronie zawodów patriotyczne.pl

21-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

patriotyczny-turniej-pilki-noznej-mieszkancow-powiatu-strzyzowskiego-zdjecia