REKLAMA

Pasażerowie chętnie latają z Rzeszowa do USA

Połączenie z podrzeszowskiej Jasionki na lotnisko Newark w Nowym Jorku cieszy się sporym zainteresowaniem pasażerów. Przez dwa miesiące z tej usługi PLL LOT, skorzystało aż 3500 osób.

14_1

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

Polski przewoźnik uruchomił na przełomie kwietnia i maja bezpośrednie loty z Rzeszowa do Nowego Jorku. Rejsy odbywają się raz w tygodniu na trasach: New Jersey – Rzeszów (niedziele) oraz Rzeszów – Nowy Jork (poniedziałki). Szacuje się, że przez cały rok pokona je aż 35 tysięcy pasażerów.

Polskie Linie Lotnicze LOT w pierwszych dwóch miesiącach zaoferowały 4032 miejsca. Około 87 procent z nich zostało wypełnionych. LOT wykorzystuje do tego połączenia samoloty Boeing 787-8, które jednorazowo mogą zabrać 252 osoby.  Koszt bezpośredniej podróży z Rzeszowa do Stanów wynosi w tej chwili ok. 3500 zł (w zależności od klasy).

Rejsy z Podkarpacia do USA przywrócono po 10 latach przerwy. Inne popularne loty transatlantyckie w kraju są prowadzone z Warszawy do Chicago oraz do Nowego Jorku.

15-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pasazerowie-chetnie-lataja-z-rzeszowa-do-usa-8334