REKLAMA

Parking na lotnisku w Jasionce będzie płatny od lipca

RZESZÓW / PODKARPACIE. Parking przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka będzie płatny. Ma to rozwiązać problem braku miejsc parkingowych dla użytkowników lotniska. System płatnego parkowania zostanie tam wprowadzony od lipca tego roku.

Przechwytywanie_58

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Przy lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce rozpoczynają się prace nad uruchomieniem płatnego parkingu. Na ten moment rzeszowski port lotniczy posiada 940 miejsc parkingowych. Pod koniec ubiegłego roku oddano ich do użytku blisko 300. Nie rozwiązało to jednak problemu. Kierowcy nadal narzekają na to, że w pobliżu lotniska trudno jest zaparkować.

Z parkingu przy lotnisku często korzystają osoby, które nie są klientami portu lotniczego w Jasionce. Są to między innymi pracownicy okolicznych firm.

Na podobnych lotniskach w Polsce płatne strefy parkowania są codziennością. Ceny za parking mają być zróżnicowane. Będzie się to wiązało z czasem, na jaki kierowca zostawi swój pojazd. Nie zabraknie bezpłatnej strefy Kiss&Fly. Strefa Kiss&Fly to sprawdzone rozwiązanie, stosowane na wielu lotniskach na świecie. Zapewnia ono bezpieczeństwo i płynność ruchu przed terminalem. Pozwala na krótkie zatrzymanie się przy samym lotnisku.

Płatne miejsca postojowe pojawią się przy rzeszowskim lotnisku w lipcu tego roku.

08-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.