REKLAMA

Park przy ulicy Dąbrowskiego zostanie wyremontowany! (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Park przy ulicy Dąbrowskiego zostanie wyremontowany. Ratusz podpisał przetarg na rewitalizację Ogrodu Miejskiego imienia Solidarności.

kjk

Foto: Google Street View

Miasto podpisało przetarg na remont Ogrodu imienia Solidarności, który znajduje się przy ulicy Dąbrowskiego w Rzeszowie. Ratusz zamierzał wydać na ten cel 6,77 miliona złotych. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Wybrano ofertę za 6, 68 miliona złotych.

Rewitalizację parku wykona Firma Remontowo-Budowlana Piotrkowski. Do przetargu stanęło też Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów, ale oferta za blisko 7,5 miliona złotych została odrzucona.

Remont rozpocznie się w maju bieżącego roku. W parku pojawią się nowe alejki, oświetlenie i ławki parkowe. Innowacją mają być tablice informacyjne. Rewitalizacja czeka także fontannę. Przeniesiony zostanie pomnik Juliusza Słowackiego. Znajdował się on po stronie północnej Ogrodu, a po remoncie ma być zlokalizowany w centrum parku.

Ogród Miejski imienia Solidarności zostanie w pełni oddany do użytku końcem września 2020 roku.

 

Mieszkańcy Rzeszowa chcieli tej inwestycji. Zobacz naszą sondę:

21-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

park-przy-ulicy-dabrowskiego-zostanie-wyremontowany-wideo-6701-00r2kc