REKLAMA

Para prezydencka złożyła życzenia wielkanocne (VIDEO)

|

Para prezydencka złożyła życzenia wielkanocne (VIDEO)

POLSKA. Kancelaria Prezydenta opublikowała życzenia prezydenta Andrzeja Dudy wraz i  jego małżonki Agatą Kornhauser-Dudy z okazji Świąt Wielkanocnych.

dwnld2055819562

Foto: Grzegorz Jakubowski / KPRP

 

Poniżej pełna treść wystąpienia pary prezydenckiej:

Szanowni Państwo! Drodzy Rodacy w kraju i poza granicami Rzeczypospolitej!

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Państwu nowej nadziei oraz wewnętrznego odrodzenia i spokoju. Niech te szczególne dni przyniosą wytchnienie od trosk dnia codziennego, aby z nowymi siłami realizowali Państwo swoje tegoroczne plany i zamierzenia.

W polskiej tradycji Wielkanoc ma głęboki wymiar religijny, odnoszący się do najważniejszych prawd i symboli chrześcijaństwa. Przypomina, że ofiarna miłość to moc, która zwycięża zło, śmierć i zwątpienie. Niech więc obok tradycyjnych zwyczajów, ozdób i potraw nie zabraknie w naszych domach uśmiechu, dobrych rozmów i wzajemnej życzliwości.

Niestety, to już kolejne Święta Wielkanocne, które będą inne. Będziemy je przeżywać, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo zdrowotne nasze, naszych najbliższych i innych osób. Wypełniamy zalecenia specjalistów, bo ufamy, że przyniesie to pozytywne efekty teraz i w nadchodzących miesiącach.

Pomyślmy o tych, którzy najdotkliwiej odczuwają skutki pandemii. Okażmy pomoc potrzebującym – tak, abyśmy wszyscy przetrwali ten trudny czas w dobrym zdrowiu.

Wielkanoc to także budząca się do życia przyroda. Podczas minionej, dość surowej zimy długo czekaliśmy na nadejście wiosny. Ale jeszcze bardziej – na ponowne spotkania w szerszym gronie krewnych, przyjaciół i znajomych. Na powrót do normalnego życia, pracy i wypoczynku.

Życzymy tego Państwu z całego serca! Niech wyjątkowa atmosfera tych dni pozwoli nam spojrzeć w przyszłość z nadzieją i optymizmem. Niech umocni w nas wytrwałość i wiarę, że razem możemy pokonać pandemię oraz wszelkie związane z nią trudności.

Szanowni Państwo! Proszę przyjąć życzenia błogosławionych, pełnych zdrowia i pogody Świąt Wielkanocnych! Wesołego Alleluja!

 

 

Źródło: prezydent.pl, YouTube / Prezydent.pl

04-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

para-prezydencka-zlozyla-zyczenia-wielkanocne-video-8859-00r2kc