REKLAMA

PRIMA APRILIS. Paliwo z kawy? My się nabraliśmy, a wy?

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej mocno się nagimnastykowali, aby zrobić psikusa dziennikarzom, a nawet urzędnikom miejskim. Prima Aprilis można, więc udać za udany!

O tym, że 1 kwietnia żarty są “oczywistą oczywistością”, wie każdy, choć czujność można łatwo stracić, zwłaszcza w starciu ze sprytnymi studentami.

Studenci Politechniki Rzeszowskiej wysłali do mediów i Urzędu Miasta Rzeszowa informację o rewelacyjnym i niezwykle tanim sposobie na paliwo.

Alternatywne, ekologiczne paliwo, będzie produkować o wiele mniej zanieczyszczeń, co z pewnością przyczyni się do spowolnienia efektu cieplarnianego. Jak mówią studenci, będzie to również niezwykle tani zamiennik tradycyjnej benzyny. Z 1 kg kawy oraz odpowiednich modyfikatorów, można wyprodukować około 12 litrów gotowego CaFuel. Pozwoli to na pokonanie 100 km za około 8 złotych brutto – pisali.

Były rzekome badania, pochwały profesorów, a nawet… filmik. Na żart nabrali się nie tylko dziennikarze, ale i urzędnicy miejscy, którzy na oficjalnej stronie urzędu miasta opublikowali “genialne odkrycie”.

Studentom gratulujemy kreatywności! Ktoś się jeszcze nabrał?

źródło: UM Rzeszów

źródło: UM Rzeszów

 

 

 

Rewelacyjne odkrycie studentów

02-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

paliwo-z-kawy-my-sie-nabralismy-a-wy