REKLAMA

#otwieraMY. Dwa rzeszowskie puby w piątek otworzyły drzwi!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rambla i Soda w piątek 15 stycznia otworzyły drzwi. Właściciele pubów, z pomocą Konfederacji i Strajku Przedsiębiorców, ominęli obowiązujące restrykcje, wynajmując partiom swoje lokale.

 

 

11 stycznia rząd postanowił przedłużyć wszystkie obowiązujące restrykcje sanitarne, z wyjątkiem nauki stacjonarnej uczniów z klas I-III. Zostaną one podtrzymane co najmniej do 31 stycznia. Na inne decyzje liczyli właściciele restauracji, którzy dotkliwie odczuwają skutki lockdownu. Ich obroty spadły od 70 do 90 procent.

W piątek 15 stycznia dwa rzeszowskie lokale gastronomiczne Soda Pub i Rambla Cocktail&Music Pub wzięły udział w akcji okazania obywatelskiego nieposłuszeństwa #otwieraMY. Kluby wynajęły swoje lokale Konfederacji i Strajkowi Przedsiębiorców. Konfederacja zorganizowała prywatne spotkanie sympatyków, co nie jest zabronione w rozporządzeniu określającym zakres obowiązywania obecnych obostrzeń.

 

 

Jak podaje pub Soda na swoim Facebooku, by skorzystać z lokalu, należało wypełnić przy wejściu deklarację wstępu do partii, niezbędny był do tego dokument tożsamości.

Przed pubem Soda pojawiła się policja, jednak nikt nie otrzymał mandatu. Sanepid został poinformowany, że wewnątrz lokalu odbywa się prywatne spotkanie.

 

 

 


Rząd straszy karami

Dziennikarze RMF FM dowiedzieli się nieoficjalnie, że Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego wydał służbom rekomendacje w sprawie organizacji masowych akcji kontrolowania i karania firm, które wbrew restrykcjom wznowią działalności.

Jak podaje RMF FM, policjanci razem z inspektorami sanepidu sprawdzą w Internecie, kto zamierza wznowić działalności. Zmasowane kontrole mają ruszyć już od poniedziałku.

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii wiceminister Jarosław Gowin podkreślił, że przedsiębiorcy łamiący przepisy zostaną wyłączeni z Tarczy Branżowej oraz Tarczy Finansowej.

Do licznych akcji okazania obywatelskiego nieposłuszeństwa wśród przedsiębiorców odniosła się też wiceminister Olga Semeniuk.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na otwarcie swojej działalności gospodarczej od przyszłego tygodnia, będą wyłączeni z pomocy w ramach tarczy branżowej i tarczy finansowej PFR 2.0 – mówiła wiceminister.

16-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)