REKLAMA

Otwarto pierwszą stację paliw na podkarpackim odcinku A4

Od piątku na MOP-ie Palikówka zlokalizowanym przy podkarpackim odcinku autostrady A4 działa stacja paliw. Jest ona zlokalizowana na wschód od Rzeszowa (kierunek Korczowa, południowa jezdnia A4), a dzierżawcą jest Polski Koncern Naftowy Orlen S.A.

20717

Foto: gddkia.gov.pl

Pawilon stacji paliw jest podzielony na trzy strefy funkcjonalne:

– strefę dostępną dla klientów – w której mieści się sala sprzedaży ze stanowiskami kasowymi oraz sala konsumencka z barem. Zarówno sala sprzedaży, jak i sala konsumencka przystosowane są dla obsługi osób niepełnosprawnych;

– strefę dostępną dla obsługi – z magazynami, biurem, pokojem socjalnym z punktem pierwszej pomocy, sanitarnym personelu, pomieszczeniem porządkowym;

– strefę dostępną dodatkowo z zewnątrz pawilonu dla klientów MOP – toalety i natryski.

Poza pawilonem stacji paliw, od strony wjazdu na teren stacji zlokalizowano 3-słupową wiatę nad dystrybutorami dla samochodów osobowych i 1-słupową nad dystrybutorami dla samochodów ciężarowych, która jest dwustanowiskowa.

Na terenie stacji, od zachodniej strony pawilonu, usytuowano stanowisko obsługi pojazdów z wieżą odkurzacz + kompresor i stanowisko naprawy samochodów osobowych.

Miejsca postojowe samochodów osobowych zlokalizowano bezpośrednio przy ścianie frontowej i obu bocznych ścianach pawilonu stacji paliw – łącznie 34 stanowiska, w tym 3 stanowiska dla osób niepełnosprawnych i 3 stanowiska dla osób podróżujących z małymi dziećmi. Przy elewacji bocznej zlokalizowano wydzielony ogródek letni dla 32 osób (łącznie 8 stolików po 4 osoby) o powierzchni 56,00 m2 . W pawilonie zainstalowano bankomat typu cash back.

Aktualnie kierowcy podróżujący podkarpackim odcinkiem autostrady A4 mogą korzystać z ośmiu par MOP-ów (Jastrząbka/Jawornik, Paszczyna Płn./Paszczyna Płd., Bratkowice/Dąbry, Łukawiec/Palikówka, Budy/Młyniska, Pawłosiów/Cieszacin, Zamiechów/Kaszyce, Chotyniec/Hruszowice). Wszystkie MOP-y, poza MOP Palikówka, o którym mowa wyżej, są kat. I a więc wyposażone w toalety oraz miejsca parkingowe i miejsca do wypoczynku. MOP-y zlokalizowane są średnio co 20 km.

Umowa dzierżawy została zawarta na okres 20 lat z możliwością przedłużenie o dodatkowe 10 lat. Stacja paliw z salą sprzedaży, stanowiskami kasowymi i częścią gastronomiczną pracować będzie w systemie całodobowym. Personel obsługujący sklep, w ogólnej liczbie 26 osób, będzie pracował w systemie 3-zmianowym.

Źródło: gddkia.gov.pl

10-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)