REKLAMA

Otwarto miejsce postojowe między Głogowem Młp. a Wysoką Głogowską (FOTO)

PODKARPACIE. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, to jeden z priorytetów policjantów. Aby jednak podejmowane wysiłki były skuteczne, istotne jest współdziałanie na tym polu różnych instytucji. Przykładem takiej współpracy jest wspólna inicjatywa policjantów z komisariatu w Głogowie Małopolskim i Nadleśnictwa Głogów Małopolski. Efektem współpracy jest powstanie miejsca postojowego przy drodze pomiędzy Głogowem Małopolskim a Wysoką Głogowską.

303-218162

Foto (3): KMP Rzeszów

Impulsem do nawiązania współpracy była znaczna liczba zdarzeń i wykroczeń drogowych, do których dochodziło na tym odcinku drogi powiatowej nr 1373R. Droga prowadzi przez masyw leśny, który w sezonie odwiedza wiele osób, korzystając z walorów rekreacyjnych lasów. Parkowały one samochody wzdłuż drogi, często w sposób zagrażający innym uczestnikom ruchu. Skarżyli się również leśnicy, którym grzybiarze blokowali drogi wjazdowe do lasu. W 2020 roku doszło na tej drodze do 5 wypadków i 16 kolizji oraz wykroczeń drogowych.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, policjanci wyszli z inicjatywą, aby przy masywie leśnym zorganizować miejsca postojowe dla kierowców. Inicjatywę podjęło Nadleśnictwo Głogów Małopolski i zobowiązało się do zbudowania takich miejsc. Nadleśnictwo wydzieliło teren i zbudowało pierwsze ogólnodostępne miejsce postojowe dla kierowców.

7 stycznia Komendant Komisariatu w Głogowie Małopolskim podinsp. Waldemar Jędrzejewski i Nadleśniczy Piotr Brewczyński, w obecności wykonawcy, oddali do użytku pierwsze takie miejsce. Utwardzone i ogrodzone, z przestrzenią do odpoczynku, dostępne dla wszystkich. Powstało ono przy drodze w kierunku do Wysokiej Głogowskiej. Kolejne miejsce postojowe zostanie wybudowane przy tej samej drodze, ale w kierunku prowadzącym do Głogowa Małopolskiego.

W ocenie policjantów, możliwość bezpiecznego pozostawienia samochodu w miejscy do tego przeznaczonym, wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu. Skorzystają również pracownicy nadleśnictwa, którzy liczą na rozwiązanie problemu z blokowaniem wykorzystywanych przez nich leśnych traktów.

303-218161

303-218163

Źródło: KMP Rzeszów

11-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

otwarto-miejsce-postojowe-miedzy-glogowem-mlp-a-wysoka-glogowska-foto-6458-00r2kc