REKLAMA

OTRZYMALIŚMY. List otwarty do wojewody. Interwencja “Inicjatywy Sanockiej”

SANOK / RZESZÓW / PODKARPACIE. Na naszą skrzynkę redakcyjną spłynął list otwarty do wojewody podkarpackiej Ewy Leniart podpisany przez przedstawicieli “Inicjatywy Sanockiej”. W odezwie odnoszą się oni do zorganizowanej niedawno konferencji “poświęconej szczepieniom przeciw COVID-19”. Zwracają uwagę na kwestie, które ich zdaniem, w perspektywie głoszonych przez wojewodę tez związanych z pandemią koronawirusa, powinny ujrzeć światło dzienne. Mowa między innymi o konieczności ujawnienia umów na zakup wiadomych substancji z koncernami farmaceutycznymi oraz o jasne określenie, kto ponosi odpowiedzialność za nieprzewidziane skutki użycia tych preparatów.

List otrzymaliśmy na naszą skrzynkę redakcyjną. Poniżej publikujemy jego treść.


Szanowna Pani Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki

Jak informują media, Pani Wojewoda postanowiła zorganizować specjalną międzynarodową konferencję “poświęconej szczepieniom przeciw COVID-19″, bo..”Niestety, nasze województwo jest regionem, w którym poziom wyszczepienia mieszkańców nie przekracza 40 proc. Zdecydowaliśmy więc, aby pokazać im merytoryczne, naukowe argumenty. Z jednej strony powody, dla których, warto się szczepić, a z drugiej jak groźnym problemem jest COVID-19 i w jaki sposób się rozprzestrzenia”.

Jeśli Pani Wojewoda jeszcze tego nie zrozumiała, to uprzejmie informujemy, iż ta kwestia jest przede wszystkim zagadnieniem wiarygodności klasy politycznej i aparatu państwowego. To przede wszystkim brak zaufania w tej dziedzinie sprawia, iż Polacy nie uwierzą w dobre intencje propagatorów wiadomych substancji.

Jeśli Pani Wojewoda chciałaby coś zrobić w tej sprawie, to wstępem musiałoby być transparentne wyświetlenie następujących zagadnień:

– Ujawnienie umów na zakup wiadomych substancji z koncernami farmaceutycznymi. – Ujawnienie wszystkich dokumentów Europejskiej Agencji Leków (EMA) na podstawie których wiadome substancje dopuszczano do użytku w Polsce, zwłaszcza u młodzież i dzieci. – Ujawnienie zasad, na jakich z EMA współpracuje Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. – Jasne określenie, kto ponosi odpowiedzialność za nieprzewidziane skutki użycia tych preparatów. W szczególności, czemu nie udało się do teraz uchwalić od dawna zapowiadanej ustawy, mającej uregulować tę sprawę.

Pani Wojewoda, jako reprezentant rządu w regionie, jest oczywiście bardzo właściwą osobą, by podjąć się wyświetlenia tych zagadnień.

Jeśli zechciałaby Pani Wojewoda zadbać również o wiarygodność lokalnej klasy politycznej, w tym własną, zapewne celowe byłoby ujawnienie wreszcie efektów kontroli w CM Medyk, a najlepiej całego raportu pokontrolnego. Wszak sama Pani Wojewoda zainicjowała tę kontrolę. Co jest tam do ukrycia?

Z poważaniem, Inicjatywa Sanocka

Ryszard Skotniczny Jacek Kotula Marcin Solarz


Od lewej: Ewa Leniart, Ryszard Skotniczny. Grafika poglądowa, foto wojewoda: PUW w Rzeszowie


źródło: materiały nadesłane


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

tvPolska.pl

GRZEGORZ BRAUN: RZESZÓW – “kanibalizm podatkowy” burmistrza miasta Sanok? – konferencja prasowa

26-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)